99368930
Авто

Причини популярності електромобілів в Україні

В останні роки все більше вітчизняних автомобілістів віддають перевагу електрокарам. Такий вид транспорту, комфортний для керманича та пасажирів і водночас безпечний для довкілля, упевнено набув статусу тренду.

Виробники його приємно дивують експертів та водіїв все більш досконалими моделями, що поєднують у собі відмінні експлуатаційні характеристики та елегантний вигляд.

Про фактори, що зумовити зростаючий попит на відповідну продукцію автомобільної промисловості, розповість подальший текст.

Переваги авто з електродвигуном

Можна назвати чимало пріоритетних особливостей таких транспортних засобів, які роблять його привабливим рішення для українських водіїв:

Zaryadit Electromobil TashkentZaryadit Electromobil Tashkent

  • можливість заощадити на пальному й техобслуговуванні – навіть найекномніші авто з класичним ДВЗ, що працює на бензині або дизельному паливі, обходяться власникам в утриманні та технічному обслуговуванні дорожче;
  • екологічність – електрокари, на відміну від аналогових автомобілів, не спричиняють викидів у повітря шкідливого вуглекислого газу та решток продуктів згоряння рідкого пального, тож вони не забруднюють довкілля;
  • порівняно мала вага електродвигуна та тиха, практично безшумна його робота – сучасні електромобілі відрізняються ергономічністю експлуатації та створені для комфортних подорожей;
  • відсутність в конструкції електрокару складних механізмів та комплектуючих паливної системи – їх власникам нема необхідності періодично придбавати такі витратні матеріали, як моторні олії, свічки та інші деталі, наявні в класичних автомашинах;
  • високий ККД та можливість заряджання батареї в умовах зниженої швидкості – це гарантія зручної експлуатації таких транспортних засобів, за якими, на думку аналітиків, майбутнє автомобільної промисловості.

Головними причинами на користь вибору електричних автомобілів стає простота їх конструкції та дешевша вартість електроенергії в порівнянні з дизпаливом, газом та бензином. Додатковий фактор, що спонукає автомобілістів придбавати таких безпечних для довкілля «залізних коників» – їх стильний те напрочуд презентабельна зовнішність. У порівнянні з авто, що мають ДВЗ, електрокари демонструють підкреслено вишуканий дизайн.

За даними минулого року, чисельність зарядних станцій для електромобілів на території України складала більш ніж 4 тисячі. Більшість із них адаптована до швидкісного заряджання таких транспортних засобів.

Дивовижні факти про електромобілі

Такий популярний вид автомобільної техніки цікавий своєю історією, сучасністю та широкими перспективами.

Ракета-носій, політ у космос якої був організований 2018 року за ініціативи Ілона Маска, вперше понесла на борту автомобіль, і він був електричним. Цю космічну подорож здійснила Tesla Roadster з футуристичною зовнішністю та яскравим червоними кольором кузову.

Elektrokary

Пращури сучасних електрокарів з’явилися ще в позаминулому столітті. Відповідні інноваційні розробки розпочалися після відкриття фізиком Фарадеєм закону електромагнітної індукції. Цими інженерними винаходами займалися науковці Європи (Р. Андрсон у Шотландії та Р.Девідсон у Великобританії) та США (Т.Девенпорт). Швидкість перших електричних авто була дуже малою – вони могли їздити до 4 км/год.

Першим автомобільним брендом, що запустив електрокар у серійне виробництво, була знаменита компанія «Порше». Її транспортні засоби на електричному двигуні розвивали швидкість до 50 км/год та мали досить великий автономний ресурс ходу.

Найдорожчим у світі електромобілем вважається Aspark Owl. Таке надпотужне диво автомобільної техніки було випущене в 2020 році й оцінене в $3,5 мільйона. Ця модель комплектувалася чотирма двигунами, потужність кожного з яких перевищувала 2 тисячі к.с. Вона могла розвивати рекордну швидкість до 400 км/год.

Станом на поточний рік найбільші потужності для виробництва електромобілів знаходяться в Китаї. Уже близько 10 років тому в Піднебесній було випущено приблизно 200 тисяч електробайків.

З часом намітилася тенденція зниження вартості автівок з електричною тягою. Наприклад, вартість сучасного електрокросовера Volkswagen ID.4 є приблизно на $10 тисяч дешевшою від аналогового класу автомобіля з дизельним мотором Volkswagen Tiguan.

Думка про те, що акумулятори електрокарів швидко зношуються, є хибною. Насправді за умови досить інтенсивного використання батарея таких транспортних засобів втрачає впродовж 1 року до 3% ресурсу.

Проведене фахівцями дослідження, об’єктом якого стало авто Tesla Model S, довело, що в результаті пробігу 320 тисяч км ця електромашина втратила тільки 10% місткості АКБ.

Показник автономного ресурсу електромобілів скорочується в холодну пору року до 20%. Але їх аналоги на бензині й дизпаливі в морозу погоду потребують прогрівання моторів, а на цей процес теж призводить до додаткових витрат пального.

Photo of Олена Ковальчук

Олена Ковальчук

Пишу про все, що надихає та змушує задуматися. Маю журналістську освіту та багато років досвіду у створенні пізнавальних матеріалів. Захоплююсь наукою, культурою та історіями успіху. Шукаю цікаве в усьому, аби ділитися знаннями, які допомагають відкривати нові горизонти, бачити красу світу та отримувати корисні поради для життя.

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button