99368930
Дім і сімʼя

Проблеми молодих родин: типові психологічні кризи та їх рішення

Сімейне життя виявляється для багатьох закоханих тяжким випробуванням. Чимало пар стикаються зі стресами вже незабаром після оформлення шлюбу, коли вони починають жити спільно, під одним дахом.

Такий період стає для молодят складним переломним етапом. Багато з новоспечених дружин та чоловіків у даний час із прикрістю відкривають для себе, що утворення родини – не тільки пишне весілля та незабутня перша шлюбна ніч це безкінечна череда наступних буднів та щоденних взаємних обов’язків, що перетворюють буття на рутину.

Про симптоми, характерні для небезпечних сімейних криз у перші роки існування родин та види й способи подолання відповідних складних періодів можна прочитати далі.

Ознаки кризи

Психологи називають кілька проявів такого негативного соціального явища, від якого не застрахована жодна родина:

Sad Pensive Young Girl Thinking Relationships Problems Sitting Sofa With Offended Boyfriend Conflicts Marriage 2 1200x675

  • втрата інтересу до партнера та прагнення йому подобатися;
  • сварки та конфлікти, що часто виникають без підстав і переростають у з’ясування стосунків;
  • намагання уникати інтимної близькості;
  • прояви принциповості у спілкуванні з чоловіком/дружиною;
  • взаємні образи через те, що один із партнерів вважає себе недооціненим;
  • втрата у подружжя потреби дружнього, душевного спілкування між собою.

Таке явище, що ставить існування сім’ї під загрозу й нерідко призводить до розлучень, не залежить від кількості прожитих у шлюбі років. Коли родини найчастіше вступають у кризовий період та як його пережити, розповідає подальший текст.

Криза першого року

Перший спільний рік життя – це час, коли члени молодого подружжя адаптуються один до одного.

Часто до конфліктів призводить те, що у дружини й чоловіка не співпадають біоритми чи смаки щодо раціону. «Жайворонку» складно йти на компроміси з «совою», а гурман, що віддає перевагу м’ясним стравам, не хоче розуміти вегетаріанку.

Шлях до пошуку розумного балансу вистелений взаємними докорами, намаганням довести власну правоту. Також суперечки виникають на ґрунті розподілу домашніх обов’язків.

У таких випадках фахівці молодятам радять вжити наступних заходів:

  • проаналізувати досвід своїх батьків – це допоможе у виявленні помилок та моделей, які партнери хибно перенесли у власну родину;
  • намагатися обговорювати свої претензії й образи між собою спокійно, заходячи в них причини та наслідки, але не вдаватися до мовчання;
  • постаратися зберігати колишні романтичні стосунки, які були до весілля – разом проводити вихідні, розважатися, знаходити спільні інтереси для дозвілля.

Ігнорувати дану проблему не можна, як і замикатися в собі чи кричати один на одного, не прислухаючись до думки й аргументів партнера.

Криза первістка

Ця радісна та довгождана подія має зворотній бік – чоловікові й дружині доводиться вживатися в роль батька та матері. Такий новий статус притягає за собою відповідальність, додаткові сімейні обов’язки та обмеження.

1200 0 1586873823 1877

Подружжя більше не може розпоряджатися власними коштами й часом, витрачаючи їх суто для своїх потреб. Натомість новий член сім’ї вимагає цілодобової уваги й турботи.

У цей час жінки нерідко стають жертвами післяпологової депресії, а чоловіки починають їх ревнувати до малюка.

Щоб впоратися з цим випробуванням, психологи рекомендують подружжю вжити таких заходів:

  • одразу після виписки дружини з пологового будинку розподілити між собою нові обов’язки;
  • попередньо спільно розраховувати й узгоджувати необхідні грошові витрати, що стосуються дитини;
  • намагатися якомога більше часу проводити разом – гуляти, приймати гостей, влаштовувати родинні фотосесії тощо;
  • щодня в позитивному ракурсі обговорювати події з життя свого малюка, розвиток його вмінь, досягнень, особливості поведінки, вдачі.

Важливо вирішувати проблеми, що виникли з народженням дитини, разом, не ізолюючись один від одного та не ігноруючи партнера чи партнерку через обставини, що склалися.

Криза подвійного навантаження

Вона виникає, коли дружині після завершення декретної відпустки треба вийти на роботу. Жінці в даній ситуації доводиться і працювати, і впорюватися з побутовими обов’язками та доглядати за дитиною.

Чоловіки в такому випадку часто починають ревнувати, бачачи свою половинку в новому вбранні, з гарною зачіскою та косметикою – адже на роботу вона не може піти в домашньому халаті.

Ccb9faaf79d4889eaba2f86e888d60ef

Щоб успішно пережити цей період, спеціалісти дають подружжям наступні поради:

  • більше проводити часу разом, спільно займатися буденними справами та влаштовувати собі приємний відпочинок;
  • усвідомити, що їх малюк підріс і тому йому зайва увага не потрібна – вона може тільки зіпсувати стосунки між батьками;
  • надавати дитині більше свободи, звільнивши місце для зміцнення власних інтимних та інших сімейних взаємин.

Якщо підходити до родинних криз свідомо та вдвох, прагнучи боротися з ними разом, цей період вдасться пережити, зберігши свою родину, міцну та щасливу.

Photo of Олена Ковальчук

Олена Ковальчук

Пишу про все, що надихає та змушує задуматися. Маю журналістську освіту та багато років досвіду у створенні пізнавальних матеріалів. Захоплююсь наукою, культурою та історіями успіху. Шукаю цікаве в усьому, аби ділитися знаннями, які допомагають відкривати нові горизонти, бачити красу світу та отримувати корисні поради для життя.

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button