Як борна кислота допоможе позбутися тарганів
Клац-клац… Цей звук посеред ночі знайомий кожному, хто стикався з тарганами. Ви вмикаєте світло на кухні, і темні тіні миттєво розбігаються по кутках. Але є простий та перевірений спосіб позбутися цих небажаних сусідів – борна кислота. У нашій сім’ї цей метод спрацював на відмінно, тому ділимось перевіреним досвідом.
Що таке борна кислота?
Борна кислота – це білий порошок без запаху, який можна купити в будь-якій аптеці за доступною ціною. Її головна перевага – вона не випаровується і зберігає свої властивості протягом тривалого часу. У продажу ви знайдете її у вигляді порошку або спиртового розчину. На відміну від багатьох сучасних інсектицидів, борна кислота має тривалу історію використання і доведену ефективність у боротьбі зі шкідниками.
Як борна кислота діє на тарганів
Коли тарган з’їдає борну кислоту, вона руйнує його травну систему та нервові закінчення. На відміну від хімічних отрут, до борної кислоти таргани не виробляють імунітету. Ще одна перевага – вона діє повільно, тож заражений тарган встигає повернутися до гнізда і заразити інших. Процес знищення колонії відбувається поступово, але результат перевершує очікування. За нашими спостереженнями, перші ознаки зменшення кількості тарганів помітні вже через 5-7 днів.
Рецепти приманок з борною кислотою
Класичний рецепт з яйцем
- Зваріть яйце і відділіть жовток
- Змішайте жовток з борною кислотою у співвідношенні 1:1
- Скатайте невеликі кульки розміром з горошину
- Залиште сохнути на папері протягом години
Рецепт з картоплею та яйцем
- Зваріть картоплю та яйце
- Розімніть їх виделкою до однорідної маси
- Додайте борну кислоту (на 2 столові ложки суміші – 1 чайна ложка кислоти)
- Замісіть до однорідної маси
- Сформуйте маленькі кульки або пласкі коржики
Рецепт з борошном та цукром
- Змішайте борошно та цукор порівну (по 3 столові ложки)
- Додайте 2 чайні ложки борної кислоти
- Влийте трохи теплої води до утворення густої пасти
- Розмістіть пасту тонким шаром на картонних підкладках
Як правильно розміщувати приманки
Для ефективної боротьби з тарганами дотримуйтесь наступних правил розміщення приманок:
- Визначте основні місця появи тарганів:
- Під раковиною на кухні
- Біля плити та холодильника
- У ванній кімнаті біля труб
- За плінтусами
- У темних кутках шаф
- Біля сміттєвого відра
- Оберіть правильний час:
- Розкладайте приманки ввечері
- Оновлюйте їх кожні 3-4 дні
- Продовжуйте процедуру 2-3 тижні
- Дотримуйтесь кількості:
- На кожні 1-2 метри периметру – одна приманка
- У місцях скупчення – 2-3 приманки
- Загальна кількість – не менше 10-15 точок
Запобіжні заходи та безпека
Тримайте приманки подалі від дітей та домашніх тварин. Використовуйте гумові рукавички під час приготування сумішей. Зберігайте борну кислоту в щільно закритій банці у недоступному місці. Після завершення обробки ретельно вимийте руки з милом. Рекомендуємо також позначити місця розташування приманок, щоб випадково не зачепити їх під час прибирання. Якщо у вас є маленькі діти, розміщуйте приманки у недоступних для них місцях або використовуйте спеціальні контейнери.
Альтернативні методи боротьби з тарганами
Крім борної кислоти, можна використовувати гель-пастки або порошок з діатоміту. Але наш досвід показує: борна кислота працює надійніше. Вона дешевша за хімічні засоби і не має різкого запаху. До того ж, багато сучасних засобів містять токсичні речовини, які можуть бути небезпечними для здоров’я людей та домашніх тварин. Борна кислота, при правильному використанні, залишається одним з найбезпечніших варіантів.
Профілактика повторної появи тарганів
Прибирайте крихти зі столу одразу після їжі. Зберігайте продукти в закритих контейнерах. Регулярно перевіряйте труби на протікання – тарганам потрібна волога. Раз на тиждень проходьтеся пилососом по плінтусах та важкодоступних місцях. Особливу увагу приділяйте кухні та ванній кімнаті – саме тут таргани знаходять найбільше їжі та вологи. Заклейте всі щілини в стінах та плінтусах силіконовим герметиком, адже через них шкідники можуть проникати від сусідів.
Висновок
Наша родина позбулася тарганів за два тижні використання борної кислоти. Ключ до успіху – послідовність та терпіння. Починайте боротьбу з повного прибирання помешкання та усунення можливих джерел їжі для тарганів. Дотримуйтесь усіх рекомендацій щодо приготування та розміщення приманок. Почніть діяти сьогодні, і скоро ви забудете про нічних непроханих гостей. Пам’ятайте, що чистота та регулярна профілактика – запорука дому без тарганів.