Як приготувати мариновані хрусткі кабачки на зиму
Літній вечір, приємний запах спецій на кухні. Бабуся відкриває банку з маринованими кабачками. Хруст та аромат кабачків зразу переносять у літо. Мариновані кабачки – смачна закуска для зимового столу. Коли за вікном сніг, ці ароматні скибочки радують око і смак. Багато українських господинь роблять такі заготовки щороку через їх простоту та смак.
Переваги маринованих кабачків
Хрусткі мариновані кабачки – смачні та корисні. У них залишаються вітаміни та мінерали зі свіжих плодів. Кабачки містять калій, магній, кальцій, фосфор, вітаміни В, С та РР. При цьому вони мають мало калорій – лише 16 ккал на 100 г.
Така закуска зберігається довго і не втрачає смак. У банках кабачки можуть стояти цілий рік без холодильника. Це дозволяє мати запас смачної закуски на всю зиму і навіть далі.
Мариновані кабачки підходять до багатьох страв – м’яса, риби, картоплі. Їх їдять як окрему закуску або додають до салатів.
Класичний рецепт хрустких маринованих кабачків
Приготувати хрусткі мариновані кабачки просто, але потрібно знати кілька секретів. Поділюсь рецептом, який я використовую вже 5 років. Жодного разу кабачки не стали м’якими або кислими.
Інгредієнти:
- Кабачки – 1,5 кг
- Часник – 3-4 зубчики
- Перець гострий – 1 шт.
- Зелень кропу та петрушки – по 1/4 пучка
- Рослинна олія – 120 мл
- Оцет 9% – 120 мл
- Цукор – 3 ст. л.
- Сіль – 1 ст. л.
- Чорний мелений перець – 1 ч. л.
Покрокова інструкція:
- Підготовка кабачків Виберіть молоді кабачки з тонкою шкіркою. Помийте їх та зріжте кінчики. Поріжте кружальцями товщиною 0,5 см. Минулого року я взяла кабачки прямо з городу та різала їх вранці. До вечора вони вже стояли в банках. Свіжі овочі дають найкращий результат.
- Підготовка зелені та спецій Поріжте дрібно зелень кропу та петрушки. Часник поріжте тонкими пластинками або пропустіть через прес. Гострий перець поріжте кільцями, видаливши насіння. Усі ці інгредієнти додадуть аромат та смак вашим кабачкам. Ви можете побачити, як кабачки та зелень створюють гарний візерунок у банці.
- Приготування маринаду У каструлю налийте воду (1 л), додайте сіль, цукор, перець. Доведіть до кипіння. Додайте олію та оцет. Знову доведіть до кипіння. Я перевіряю смак маринаду перед тим, як заливати кабачки. Він має бути в міру солодким та кислим. Якщо потрібно, додаю ще трохи солі або цукру.
- Маринування кабачків У чисті сухі банки викладіть кабачки, перекладаючи їх зеленню, часником та перцем. Залийте гарячим маринадом до верху банки. Банки мають бути стерильні. Я стерилізую їх у духовці (10 хвилин при 120°C) або над парою.
- Закатка банок Закрийте банки стерильними кришками. Переверніть банки догори дном та накрийте ковдрою на 12-24 години. Коли банки охолонуть, перевірте, чи добре вони закриті. Кришка повинна бути втягнута всередину.
Поради:
- Вибирайте молоді кабачки довжиною до 15-20 см. Вони більш хрусткі та соковиті.
- Для додаткової хрусткості покладіть на дно банки листя хрону або вишні.
- Не переварюйте маринад – це може зіпсувати смак.
Зробіть цей рецепт, і ви матимете смачну закуску на всю зиму. Ваші гості точно попросять рецепт!
Рецепт маринованих кабачків з кетчупом чилі
Цей рецепт для тих, хто любить гострі та пікантні закуски. Кабачки виходять з насиченим томатним смаком та легкою гострістю.
Інгредієнти:
- Кабачки – 1,5 кг
- Морква – 300 г
- Цибуля – 100 г
- Кетчуп чилі – 260 г
- Томатна паста – 3 ст. л.
- Часник – 20-50 г
- Цукор – 50 г
- Сіль – 20 г
- Рослинна олія – 80 мл
- Оцет 9% – 50 мл
- Вода – 250 мл
Покрокова інструкція:
- Підготовка овочів Кабачки поріжте кружальцями або півкільцями товщиною 0,5 см. Моркву натріть на крупній тертці або поріжте соломкою. Цибулю поріжте півкільцями. Часник поріжте пластинками. Коли я готую цей рецепт, я намагаюсь різати всі овочі приблизно однакового розміру. Так вони рівно проготуються.
- Приготування маринаду У каструлі змішайте воду, кетчуп чилі, томатну пасту, олію, оцет, сіль та цукор. Доведіть до кипіння. Ви побачите, як маринад набуває яскраво-червоного кольору. Він має густу консистенцію, що добре обволікає овочі.
- Тушкування овочів Додайте до маринаду всі підготовлені овочі. Доведіть до кипіння. Зменшіть вогонь і тушкуйте 10-15 хвилин. Овочі мають стати м’якшими, але не перевареними. Вони повинні зберегти форму.
- Розкладка по банках та стерилізація Розкладіть гарячу масу по стерильних банках. Закрийте кришками. Стерилізуйте банки об’ємом 0,5 л – 15 хвилин, 1 л – 20 хвилин. Після цього закатайте банки, переверніть догори дном та укутайте до повного охолодження.
Поради:
- Для більш гострого смаку додайте свіжий перець чилі.
- Якщо ви не любите гостре, замініть кетчуп чилі на звичайний томатний кетчуп.
- Додайте болгарський перець для яскравості та різноманітності смаку.
Ці кабачки будуть гарним доповненням до м’ясних страв або як самостійна закуска.
Поради щодо зберігання та подачі
Правильне зберігання маринованих кабачків продовжить їх термін придатності та збереже смак.
Умови зберігання:
- Зберігайте банки в прохолодному темному місці при температурі від 0°C до +15°C.
- Підвал або льох – ідеальне місце для зберігання.
- Банки можуть зберігатися до року і навіть довше.
- Відкриту банку тримайте в холодильнику не більше тижня.
Минулого року я зберігала кабачки в комірчині, де температура не піднімалася вище +18°C. Вони чудово зберігалися до весни.
Подача на стіл:
- Мариновані кабачки – чудова закуска до м’ясних страв.
- Додайте їх до вінегрету або овочевого салату.
- Подавайте з відвареною картоплею та свіжою зеленню.
- Кабачки з кетчупом чилі добре поєднуються з гарнірами з рису та гречки.
Перед подачею дайте кабачкам трохи постояти при кімнатній температурі – так їх смак розкриється краще.
Мариновані кабачки – це проста та смачна заготовка на зиму. Вони додадуть різноманітності до вашого зимового столу та нагадають про літо в холодну пору. Спробуйте обидва рецепти та виберіть свій улюблений. Або створіть свій власний, додавши улюблені спеції та трави.
Готуйте з задоволенням та діліться смачними заготовками з друзями та рідними!